Yanlış bilinen 7 güzellik efsanesi

Yanlış bilinen 7 güzellik efsanesi

290
0
Paylaş

Yanlış bilinen 7 güzellik efsanesi

Dubai’de yayımlanan Gulf News gazetesinde güzellik editörü olarak çalışan Lucy Wildman yanlış bilinen 7 güzellik efsanesinden oluşan bir liste hazırladı.Listeden öne çıkan detaylar şu şekilde:
1 Dudak kremi dudaklarınızı kurutur: Kimi zaman kremlerin içindeki maddelere göre bu efsanenin doğruluk payı olsa da genel olarak kullanıcıların dudaklarının kuruduğunu hissetmesi krem kullanma alışkanlığından kaynaklanıyor.
2 Tıraş olmak kılların daha hızlı uzamasına sebep olur: Tıraş olunca kıllar yalnızca ortadan kesilmeleri sebebiyle daha kalın çıkıyor. Ancak bu durumun uzama hızıyla alakası yok.
3 Saçınızı yıkamazsanız bir süre sonra kendini temizler: Uzmanlara göre bu tavsiyenin hiçbir mantıklı tarafı bulunmuyor.
4 Bacak bacak üstüne atmak varise sebep olur:Uzmanlara göre bacaklarda varis oluşması için aylarca günde 12 saat boyunca bacak bacak üstünde oturmak gerekiyor. Varislerin genlerle bağlantılı olduğu uzmanlar tarafından vurgulanıyor.
5 Saçı kestirmek saçın daha çabuk uzamasına yardımcı olur: Dubai’deki Salon Ink güzellik salonunda çalışan Kelly Cyndrowski “Saçın uzama hızı sabittir ve genelde 1.25 santimdir. Saçı kestirmek ona daha dolgun ve sağlıklı bir görünüm verir ancak uzamasına yardımcı olmaz” diyerek bu efsaneyi yalanladı.
6 Gri bir saç telini kopardığınızda yerine yedi tane çıkar: Uzmanlara göre saçı kopararak çoğaltmak mümkün değil.
7 Yetersiz uyku göz altı morluklarına sebep olur: Uykusuzluk kilo alımı, yorgunluk ve hafıza sorunlarına sebep olsa da göz altı morlukları bunlardan biri değil.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA