Cilt kanserini teşhis etmede en yeni yöntemler

Cilt kanserini teşhis etmede en yeni yöntemler

301
0
Paylaş

Cilt kanserini teşhis etmede en yeni yöntemler

Kadınlarda en sık rastlanan kanser türlerinden biri olan cilt kanserine yönelik bilinçlenme artsa da günümüzde hala yeni teşhis ve tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.Kadınlarda en sık rastlanan kanser türlerinden biri olan cilt kanserine yönelik bilinçlenme artsa da günümüzde hala yeni teşhis ve tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle yaz aylarında artan kanser vakaları bu konuyu oldukça önemli kılmaktadır. İşte sizler için hazırladığımız en yeni yöntemler;

 

Tüm Vücut Fotoğrafı

Dermatoloğunuza muayene olmaya gittiğinizde benlerinizi fotoğraflamak isteyebilir bunun sebebi bir sonraki muayenede benlerde kanser belirtileri gösteren şekil, renk ve boyut değişikliği olup olmadığını görebilmektir. Tıp fotoğrafçılığı olarak geçen bu yöntem dermatologlara hastaların cilt yüzeyinde gözle saptanması zor olan detayları yüksek çözünürlüklü sunarak daha kesin değerlendirmeler ve sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Dijital Dermoskopi

Taşınabilir bir mikroskop olarak tanımlanabilecek olan dijital dermoskopi dermatologların gözle ayırt edemeyeceği unsurları kolaylıkla saptayabilmektedir. Mekanizmasında yer alan yüksek yoğunluktaki ışık ve büyütme araçlarıyla erken teşhis konusunda önemi kanıtlanan bir alet olarak doktorlar tarafından tercih edilmeye başlamıştır.

MoleSafe

En iddialı teşhis etme aletlerinden biri olan MoleSafe hem dermoskopi hem de tüm vücut fotoğraflama yöntemini de kullanarak detaylı bir değerlendirme sunmaktadır. Özellikle aile öyküsünde kanser türü olan bireyler için oldukça önemli bir erken teşhis yöntemi olan MoleSafe ile eğer risk taşıyorsanız cilt kanserine karşı önlem alabilirsiniz.

MelaFind

MelaFind yönteminde öncelikli olarak dermatoloğunuz MelaFind cihazı ile cilt yüzeyinin 2.5 mm altına kadar oluşmuş lezyonları inceleyebilecek ışık dalgalarına sahiptir. Benler ve lezyonlar hakkında kapsamlı bilgiler sunan MelaFind cihazını onaylayanlar kadar çok hassas bir makine olduğu için eleştirenler de vardır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA