SAÇLARINIZ UZASIN İSTİYORSANIZ

SAÇLARINIZ UZASIN İSTİYORSANIZ

679
0
Paylaş

sac uzatma formulleri 199x300 SAÇLARINIZ UZASIN İSTİYORSANIZ

Saç dökülmesine karşı sarımsak sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kullanılmaktadır. Aynı şekilde sarımsağın kötü kokusu da sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada insanları düşündüren meselelerin başında gelir. Bu yazımızda sizlere saç dökülmesi için sarımsak bitkisinin nasıl kullanıldığını anlatacak ve kötü kokuya karşı nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.2009 yılının ağustos ayına kadar sarımsak ve saç dökülmesi ile ilgili bilimsel bir araştırma yapılmamıştı. Fakat 2009 yılında bilim adamları yaptıkları bir araştırma ile sarımsağın saçların uzamasına katkı sağladığını bilimsel bir şekilde de ispatladılar. Sarımsak saç dökülmesine karşı nasıl uygulanır? Saç dökülmesine karşı sarımsak bal ve yumurta sarısının beraber karışımı ile kullanılmaktadır. Bu karışım için ihtiyacınız olan

MALZEMELER‬: 
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı sarımsak suyu.
2 adet yumurtanın sarısı
3 yemek kaşığı kadar papatya veya
2 sallama poşet papatya çayı Hazırlanışı
Öncelikle yeterli miktarda sarımsağı ezerek, bir yemek kaşığı gelecek kadar suyunu çıkartınız. Daha sonra sarımsak suyunu küçük bir kaba dökerek içerisine balı karıştırınız ve bu karışımı buzdolabına yerleştiriniz.Bu sırada papatyaları da (papatya çayı poşeti de olabilir) yaklaşık yarım saat kadar bir tencerede “karıştırarak” kaynatınız. Papatya çayınız hazır olduktan sonra çayı ılıyana kadar bekletiniz.Daha sonra buzdolabınızdaki sarımsak suyu ve bal karışımını çıkartarak içerisine yumurta sarılarını da ekleyiniz ve tekrar karıştırınız.Karışımımız hazır.

NOT: Papatya çayını bu karışımda kullanmayıp daha sonra saçlarımızı durulamak için kullanacağız.
UYGULANIŞI : Hazırladığınız karışımı, parmak uçlarınızla ve saç köklerine zarar vermeden saç derinize masaj yaparak uygulayınız. Daha sonra kafanıza bir havlu sararak 20 dakika kadar bekleyiniz. 20 dakika sonra şampuan ile saçlarınızı yıkayıp güzelce durulayınız.Son olarak, önceden hazırladığınız papatya çayı ile saçlarınızı yıkayıp 15 dakika bekletin sonra da durulayın.Papatya çayı aynı zamanda saç rengini de açar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA